O nás

 

OCHOTNICKÝ DIVADELNÍ SOUBOR NA SKÁLE


Spolek dobrovolných i nedobrovolných ochotnických herců

Kdo jsme:

     Skalní umělci jsou dobrovolné sdružení lidí z malebného místa Skála v Helvíkovicích na úpatí Orlických hor, kteří se rozhodli přestat karty mastit, pivo pít (alespoň na čas) a začali o víkendech a volných chvílích secvičovat, pod vedením Ládi Martínka, ochotnické divadlo.

     Ochotnické divadlo má v Helvíkovicích dlouholetou tradici, hrálo se zde již od prvorepublikových dob. Místní hostinec“U jelena“, kde můžeme s laskavým svolením majitelky Gity Šindelářové secvičovat a následně předvádět své divadelní kusy, nabízí prkna, která znamenají svět v historicky laděném sále prvního patra.

     Naše rozhodnutí hrát divadlo padlo v malebném prostředí zahrady u Beranů 30.dubna v 22.40 mezi lety 2004-2006.Ne náhodou se tento nápad zrodil na zahradě u Beranů, tedy v místě, kde nejenže pantáta Beran táhl káru Tylovu v poválečném období, ale kde stále stojí historická starobylá chaloupka , mimořádné genius loci místa našeho sdružení.

     Po dlouhých a náročných přípravách byl, jako první projekt, realizována Červená Karkulka z vlastní dramatické dílny účinkujících. Tak byla odstartována činnost ochotnického divadla, o které se dále vše potřebné dozvíte v archivu her.

Foto ze hry AKT